BANGER.CZ - NA ZAČÁTKU TO BYLO VIETNAMSKÉ PEKLO

Příběh české značky: Samurai shot. Bylo to vietnamské peklo

 

Samurai shot je přírodní poctivý nakopávač, který vás nabije energií a podpoří vaše trávení. Jeho autorem je Jaromír Horák, jediný Čech přijatý do Mezinárodní asociace čaje. A také zakladatel festivalu Čajomír.

Jak se Samurai zrodil?

Kouzlo čaje objevil Jaromír zhruba před patnácti lety v divadle, kde dělal kulisáka. Tehdy přestal pít a kouřit a hledal nějakou alternativu. „Přestal jsem pít a začal jsem se dopovat čajem. Doslova se přepíjet, až mi bylo blbě. Ale jeho účinky mě natolik oslovily, že jsem se o něj začal zajímat víc. To byl první impuls k vytvoření Samurai shotu,“ vysvětluje.

„Když jsem přijel do čajovny v Jirkově, kterou měl jeden Vietnamec, na uvítanou mi dal malou mističku vietnamského zeleného čaje. Byla to síla, když jsem se napil, vystřelily mi oči jak v Tom&Jerry a poznal jsem tak rychlý příval energie jako nikdy předtím. Oba tyto impulzy mě po letech dovedly k nápadu vytvořit Samurai shot,“ vzpomíná.

Jaromír se postupně začal stávat odborníkem, rozjel cateringovou firmu, se kterou objížděl festivaly, školu čaje a festival Čajomír fest, který letos oslaví desáté narozeniny. Postupně získal jako jediný Evropan členství v Mezinárodní čajové asociaci (World Tea Union), kde měl možnost poznat nejvyšší světovou úroveň čajů.

Začátky byly trochu peklo

Vůbec prvním čajovým nakopávačem, který Jaromír vytvořil, byl Bitter green, velmi hořký a silný nápoj. „Testoval jsem ho v čajovnách a jezdil s ním po festivalech. Tenkrát měl Samurai shot ještě pracovní název, říkali jsme mu „vietnamské peklo“, ale pod tím názvem by asi nebylo nejšťastnější náš produkt dnes prodávat. Dávali jsme ho do malých mističek a měl velký úspěch. Značku Samurai shot jsme pak rozjeli s kolegou Martinem Solničkou jako crowfoundingovou kampaň, pěkně zespodu. Začali jsme přijímat první předobjednávky na ještě neexistující produkt, natočilo se video a vyšlo to. 17. července to budou tři roky, co jsme dokončili první várku,“ vypráví Jaromír.

Celý článek najdete zde: BANGER ODKAZ